Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Facebook do shese privatesine tuaj vetem kundrejt 1 dollari  Helperblogger.com-facebook-icon<

Facebook do shese privatesine tuaj vetem kundrejt 1 dollari

Shko poshtë

Facebook do shese privatesine tuaj vetem kundrejt 1 dollari  Empty Facebook do shese privatesine tuaj vetem kundrejt 1 dollari

Mesazh nga Admin prej 21/12/2012, 16:23

Facebook do shese privatesine tuaj vetem kundrejt 1 dollari  31450110


Jeni të shqetësuar nga gjendja e privatësisë tuaj në Facebook? Nëse përgjigjia është "po", duhet të dini se gjërat mund të precipitojnë në një të ardhme, sipas disa burimeve afër kompanisë së Marck Zuckerberg.
Kështu, nëse gjatë javëve të ardhshme do të gjeni ndonjë mesazh më shumë në "inbox", dijeni se lideri i rrjeteve sociale mund t'i ketë lejuar një reklamuesi për t'iu dërguar një mesazh me çmimin e një dollari. Pra në një të ardhme të afërt, çfarëdo mesazhi promocional i dërguar nga një përdorues i panjohur, s'do të rrezikojë më të përfundojë midis "spam"-eve, por do ta shihni si të ishte një shënim i një kontakti të njohur për juve.
Facebook sqaron edhe që nëse modifikohen impostimet e privatësisë, mesazhi do të përfundojë në kartelën "spam". Kështu nëse nuk bëni modifikimin "shpëtimtar", dijeni se do të mbusheni me mesazhe të të njëjtit përdorues. Po, sepse do të mjaftojë pagimi i tarifës prej një dollari për të bërë të mundur që kompania, ose subjekti në fjalë t'ju përdorin për t'ju dërguar reklamën e tyre.
Eksperimentimi i kësaj risie ka nisur e do të përfshijë fillimisht një numër të vogël profilesh. Synimi i të gjithë kësaj është të limitohet dërgimi i dhjetëra "spam"-eve, duke vendosur kufirin e pagesës. Por nga ana tjetër dihet se qëllimi i faqes me ngjyrë blu është të bëjë shumë para, përderisa së fundi është regjistruar edhe futja e një tarife, prej 7 dollarësh për të bërë sa më të shikueshëm një postim.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Facebook do shese privatesine tuaj vetem kundrejt 1 dollari  Empty Re: Facebook do shese privatesine tuaj vetem kundrejt 1 dollari

Mesazh nga Burrelsja prej 9/2/2013, 16:49

preferoj me mir pa fb sesa tmarri per jeten time vesh e gjith shqipria
Burrelsja
Burrelsja

Numri i postimeve : 17
Age : 24

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi