Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Keywords

explorer  pare  audio  internet  kodet  

Tema Fundit
December 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
<

INTRANETI

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

INTRANETI

Mesazh nga Metja prej 13/4/2016, 15:57

Intraneti është një rrjetë lokale (LAN) në të cilën ndahen të dhëna duke përdorur protokollet e TCP/IP të internetit.
Intraneti më i thjeshtë përmban një server Uebi si klientë të pajisur me shfletues uebi, psh Internet Explorer.Pra , intraneti është një sistem privat komunikimi i ndërtuar mbi platformën e internetit.Intraneti mund të ndërtohet në bazë shkolle,organizate,ose biznesi të vogël deri të mesëm.

Pavarësisht se intraneti ka lidhje të ngushtë me internetin personat jashtë organizatës nuk mund të hyjnë në të.
Sot përdrimi i intranetit është shumë i përhapur,sepse krijon mundësi në shkëmbimin e të dhënave dhe informacioneve.Konkretisht intraneti :

1.Lehtëson komunikimin në të gjitha llojet e personelit në çdo kohë.
2. Shpërndan në çast dokumente trajnimi,manuale të procedurës,softe dhe përditësime teknike pa i shtypur ato.
3.Pakëson punën me letra duke plotësuar raporte online.
4.Krijon lidhje midis kolegësh në zyra të ndryshme vetëm me një klik.
5.Ruan të dhëna për çdo produkt deri në hollësitë më të vogla.
6.Lokalizon çdo produkt ,çdo material.pra çfarëdo gjëje shumë shpejt.
7.Lehtëson bashkëpunimin duke botuar,komentuar çdo gjë në lidhje me një projekt ose dokument,duke e shfaqur atë online.
8.Mundëson komunikimin midis kompjuterave pavarësisht nga sistemi i tyre i operimit.

Metja

Numri i postimeve : 1
Age : 18

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi