Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Përgatisni profilin tuaj për ndryshimet e mëdha në Facebook!  Helperblogger.com-facebook-icon<

Përgatisni profilin tuaj për ndryshimet e mëdha në Facebook!

Shko poshtë

Përgatisni profilin tuaj për ndryshimet e mëdha në Facebook!  Empty Përgatisni profilin tuaj për ndryshimet e mëdha në Facebook!

Mesazh nga Admin prej 6/2/2013, 22:18

Përgatisni profilin tuaj për ndryshimet e mëdha në Facebook!  Graph-10
Në fillim të këtij viti themeluesi i Facebook, Marc Zuckerberg paralajmëroi ndryshime të mëdha në rrjetin më të populluar social.
“Graph Search” ishte njëri prej ndryshime dhe po shpërndahet gjithnjë e tek më shumë përdorues, duke u dhënë atyre mundësinë të kërkojnë gjithnjë e më thellë në përmbajtjen e Facebook.
Por çfarë do të thotë kjo? Të gjitha ato foto që ju mund ti keni “fshehur” në Facebook, tani ato do të jenë lehtësisht të kërkueshme nëpërmjet këtij motori kërkimi, mjafton të shkruani “Fotot e [emri që kërkoni].
Së pari dhe më kryesorja; Graph Search ka akses në parametrat tuaj të privatësisë. Kjo do të thotë se nëse ju keni një foto në dukje vetëm për miqtë apo miqtë e miqve tuaj, Graph Search do të jetë në gjendje ta shfaq atë për këdo që ka interes.
Ndaj sugjerohet që ju të kontrolloni gjithçka para se kjo të bëhet menjëherë e arritshme për çdokënd.
Facebook ka disa mënyra që ju vijnë në ndihmë për të fshehur të dhënat tuaja, që do ti bëjnë ato të pakapshme për Graph Search.
Për të fshehur të dhënat tuaja atëherë duhet të shkoni tek “Activity Log” që gjendet në krye të profilit tuaj në Facebook. Këtu ju mund të gjeni të gjitha postimet tuaja dhe fotot, përfshirë edhe ato që ju kanë etiketuar miqtë tuaj. Këtu ju mund të ndryshoni parametrat e privatësisë për çdo postim apo fotografi.
Gjithashtu ju mund të përdorni edhe opsionin e kufizimit të audiencës për postimet e shkuara, “Limit the Audience for Past Posts.”
Graph Search është një shërbim i ri i cili lejon përdoruesit të kërkojnë në Facebook për interesat e miqve, fotot apo edhe vendeve ku keni qenë dhe jeni.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Përgatisni profilin tuaj për ndryshimet e mëdha në Facebook!  Empty Re: Përgatisni profilin tuaj për ndryshimet e mëdha në Facebook!

Mesazh nga Burrelsja prej 9/2/2013, 16:37

me mir un qe skam add fbje fare
Burrelsja
Burrelsja

Numri i postimeve : 17
Age : 24

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi