Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Microsoft publikon kerkesat harduerike te Windows 10 Helperblogger.com-facebook-icon<

Microsoft publikon kerkesat harduerike te Windows 10

Shko poshtë

Microsoft publikon kerkesat harduerike te Windows 10 Empty Microsoft publikon kerkesat harduerike te Windows 10

Mesazh nga Admin prej 4/4/2015, 16:31

Microsoft publikon kerkesat harduerike te Windows 10

Microsoft publikon kerkesat harduerike te Windows 10 Micros10

Në konferencën WinHEC në Shenzen në Kinës, Microsoft zbuloi kërkesat minimale të harduerit që bën të mundur funksionimin e Windows 10. Gjigandi i softuerit ndau disa detaje me ne lidhur me specifikat për desktopët por edhe telefonët Windows.

Përsa I përket telefonëve mobile, RAM minimal që do të garantojë një mirë funksionim të Windows 10 është 512 MB ndërsa haprësia minimale e të dhënave do të jetë 4GB. Windows 10 do të mbështesë ekranet me madhësi nga 3 inç deri në 7.99 inç, një fakt ky që mund të shërbejë si indicator për ardhjen e phabletëve të tjerë me Windows. Platforma Windows 10 do të mbështesë rezolucionet 2560 x 2048, 2560 x 1600 dhe 2048 x 1140. Telefonët Windows me ekrane full HD duhet të kenë të paktën 2 GB RAM ndërsa ata me rezolucione 720p dhe më pak duhet të zotërojnë 1 GB RAM. Për rezolucionet 800x 480 dhe 854x 480, 512 MB ngelet minimumi i memorjes RAM.

Gjithashtu u zbulua edhe mbështetja e Windows 10 për çipet e reja si Snapdragon 210, Snapdragon 208, Snapdragon 615, Snapdragon 808 dhe modelin e parametrave të lartë Snapdragon 810. Microsoft do të ofrojë mbështetje edhe për proçesorët e rinj Intel ATOM 14 nm me arkitekturën Cherry Trail. Edhe modelet Intel ATOM X3 të prezantuara gjatë Kongresit Mobil Botëror do të mbështeten nga Windows 10.

Për platformat Desktop nevojiten 16 GB hapësirë të dhënash dhe 1 GB RAM për modelin 32Bit ndërsa varianti 64Bit kërkon 20 GB hapësirë të dhënash dhe 2 GB RAM.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi