Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Windows 8 dërgon në Microsoft të dhëna për të gjitha programet e instaluara Helperblogger.com-facebook-icon<

Windows 8 dërgon në Microsoft të dhëna për të gjitha programet e instaluara

Shko poshtë

Windows 8 dërgon në Microsoft të dhëna për të gjitha programet e instaluara Empty Windows 8 dërgon në Microsoft të dhëna për të gjitha programet e instaluara

Mesazh nga Admin prej 30/9/2012, 10:25

Windows 8 dërgon në Microsoft të dhëna për të gjitha programet e instaluara L72
Funksioni i fshehur në Windows 8 i quajtur Windows-SmartScreen dërgon në Microsoft informacion për çdo aplikim që përdoruesi shkarkon nga interneti, përpiqet ta instalojë ose instaloi në sistemin operativ, njoftoi programisti Nadim Kobeissi që zbuloi këtë funksion. Qëllimi i SmartScreen është mbrojtja e përdoruesit nga software e dëmshme. Të dhënat dërgohen atëherë kur përdoruesi fillon installimin. “Informacioni dërgohet menjëherë. Për çdo aplikim që ju shkarkoni dhe instaloni. Ky është një problem shumë serioz konfidencialiteti për përdoruesit, duke pasur parasysh bashkëpunimin e Microsoft me organet e pushtetit dhe gatishmërinë e tij për të transferuar të dhëna në strukturat shtetërore”, – ve në dukje Kobeysi. Funksioni SmartScreen është aktivizuar nga default. Në qoftë se atë e çaktivizon (dhe kjo nuk është aq e lehtë), atëherë Windows do të kujtojë vazhdimisht përdoruesin që ai ta aktivizojë atë përsëri
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi