Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Apple pre e sulmeve të hakerave Helperblogger.com-facebook-icon<

Apple pre e sulmeve të hakerave

Shko poshtë

Apple pre e sulmeve të hakerave Empty Apple pre e sulmeve të hakerave

Mesazh nga Admin2 prej 28/5/2014, 15:33

Apple pre e sulmeve të hakerave 10372747_787554661255049_5857403610015540832_n

Apple është vënë në qendër të sulmeve nga hakerat të cilët kanë mundur të thyejnë sigurinë e sistemeve me të cilën operojnë iPhone dhe iPad.

Problemet e para raportohen nga Australia ku përdorures të dy produkteve kryesore të kompanisë amerikane thonë se në një moment të caktuar pajisja “u është ngrirë” dhe më pas shfaqej një mesazh që i informonte se telefoni apo tableti i tyre ishte bllokuar nga një haker i identifikuar si Oleg Pliss. Në këmbim të rikthimit të pajisjes në gjendjen e mëparëshme, hakeri kërkon një pagesë të caktuar që varion nga 50 deri në 100 euro.

Sipas ekspertëve të sigurisë kibernetike, Oleg Pliss ka mundur të hyjë në sistem dhe të vendosë nën kontroll opsionin “Find My iPhone” (Gjej telefonin tim), një opsion i vendosur nga Apple për të bllokuar pajisjes e humbura, vjedhura apo grabitura.

Në një tjetër sulm, një grup hakerash të identifikuar si "DoulciTeam" njoftojnë se janë në gjendje të “mashtrojnë pajisjet e bllokuara me iCloud” duke klonuar serverat e Apple.

Admin2
Admin

Numri i postimeve : 64
Age : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi