Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Keywords

internet  audio  kodet  explorer  

Tema Fundit
October 2017
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
<

Një javë nga ‘fikja’ e Windows XP

Posto temë të re   Përgjigju temës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Një javë nga ‘fikja’ e Windows XP

Mesazh nga Admin prej 1/4/2014, 18:53

Një javë nga ‘fikja’ e Windows XP


Një javë na ndan nga dita kur Microsoft do të fikë serverat që përditësojnë automatikisht të gjithë kompjuterët anembanë botës me sistem operimi XP.

Miliona përdorues të këtij versioni të Microsoft janë në panik dhe druhen se pas 8 prillit, kompjuterat e tyre do të jenë pre e lehtë për kriminelët kibernetikë dhe më vulnerabël për viruset.

Frika është me të drejtë. Gjatë gjithë historisë së tij, që nga 2001 kur doli për herë të parë në treg, sistemi i sigurisë së Windows XP është mbrojtur dhe riparuar falë përditësimeve automatike të siguruara nga vetë kompania e Bill Gates.

Kur këto përditësime të mungojnë, mundësia që hakerat të gjejnë ‘porta të lira’ për të hyrë në sistem rritet goxha.

Megjithatë, ekspertë të sigurisë kompjuterike qetësojnë disi, duke thënë se nëse përdoruesit tregohen të vëmendshëm dhe të zgjuar në programet dhe faqet që lundrojnë në internet, gjithcka mund të funksionojë normalisht.

Windows XP është sistemi operativ më jetëgjatë dhe më i përhapuri në historinë e Microsoft. I ofruar në tre paketa, Service Pack 1, Service Pack 2 dhe finali Service Pack 3, ai u pasua nga Windows 7, ndërkohë që së fundmi kompania e Bill Gates ka hedhur Windows 8 jo vetëm për kompjuterë, por edhe për tabletë dhe telefona inteligjentë.


/ Top Channel
avatar
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 22

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi