Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
 Youtube, nga kjo javë mund të kalojë edhe me pagesë  Helperblogger.com-facebook-icon<

Youtube, nga kjo javë mund të kalojë edhe me pagesë

Shko poshtë

 Youtube, nga kjo javë mund të kalojë edhe me pagesë  Empty Youtube, nga kjo javë mund të kalojë edhe me pagesë

Mesazh nga Admin prej 6/5/2013, 13:54

 Youtube, nga kjo javë mund të kalojë edhe me pagesë  Youtub10
Duket se do të hyjë funksioni me pagesë për rreth 50 prej kanaleve të gjigantit të videove.

Duket se gjatë kësaj jave, Youtube duhet të lëshojë një shërbim të ri me pagesë për rreth 50 prej kanaleve të tij, me një kosto prej 1.99 dollarësh në muaj. Zërat në lidhje me përbërësit me pagesë që do të ofrohen nga faqja e famshme e videove qarkullojnë prej kohësh, por tani duket se gjithçka është bërë më ngulmuese. Sipas “Financial Times”, risia mund të hyjë në funksion që prej kësaj jave.

Për momentin nga vetë Yotube s'ka ardhur asnjë koment mbi ndonjë datë të mundshme për lançimin, teksa mjaftohen duke konfirmuar se kanalet me pagesë janë pjesë e planeve të së ardhmes: "Tani s'kemi asgjë për të lajmëruar, por po kërkojmë të krijojmë një platformë me abonim, në gjendje për t'u përcjellë më shumë artikuj përdoruesve tanë, me synimin edhe për të gjetur një tjetër mënyrë që të gjenerojë të ardhura, përveç reklamave", ka pohuar një zëdhënës i Youtube.

Duhet thënë se tashmë prej vitesh, faqja e videove që kontrollohet nga Google, ka një audiencë prej 1 miliard përdoruesish në muaj, që në total shikojnë 6 miliard orë video. Janë shifra tepër të rëndësishme që të injorohen. Deri tani, të konsiderueshme janë të ardhura që vijnë nga reklamat: parashikohen 4.14 miliard në vitin 2013, një "kërcim" i madh krahasur me 2.93 miliardët e 2011-s. E kushedi sa do të rriten, nëse edhe kanalet me pagesë do të rezultojnë të suksesshme.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi