Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Kalim i lehte nga XP ne Windows 7 Helperblogger.com-facebook-icon<

Kalim i lehte nga XP ne Windows 7

Shko poshtë

Kalim i lehte nga XP ne Windows 7 Empty Kalim i lehte nga XP ne Windows 7

Mesazh nga Admin prej 30/8/2012, 21:12

Nëse Microsoft-i dëshiron që Windows 7 të ketë sukses, duhet të bindë shumicën e përdoruesve që të largohen nga Sistemi Operativ i vjetër. Një proces i lehtë dhe pa mund me siguri do të ndihmonte. A është kjo shpresë reale? Jo saktësisht.

Cilat janë pengesat në rrugën e azhurnimit? Sa i vështirë do të jetë migrimi me të vërtetë? Do të mundohemi t’u përgjigjemi këtyre pyetjeve këtu.
A mund të kaloj direkt nga Windows XP në Windows 7? Po, nuk ju duhet Vista si ndërmjetësues.
Gjithmonë ka një hile. Cila është ajo këtë herë? Nuk mund të bëni kalimin e menjëhershëm nga XP-ja në Windows 7. Ajo që duhet të bëni është një instalim “i pastër”, që do të thotë kthimin e të dhënave të magazinuara, rikrijimin e opsioneve nëpër Windows dhe riinstalimin e aplikacioneve.

Cilat janë kërkesat e sistemit për Windows 7? Janë shumë të ngjashme me ato për Vista. Sipas Microsoft-it, do t’ju duhet:
• Procesor 1GHz ose një më i shpejtë 32-bit (x86) ose 64-bit (x64)
• 1GB RAM (32-bit) ose 2GB RAM (64-bit)
• Hapësirë e lirë 16GB (32-bit) ose 20GB (64-bit)
• Procesor grafik DirectX 9 me WDDM 1.0 ose më të ri

Si mund ta di nëse kompjuteri im me XP mund ta pranojë Windows 7? Përdorni Windows 7 Upgrade Advisor. Shkoni në find.pcworld.com/63569, shkarkoni dhe instaloni këtë këshillues dhe pastaj përdorni këtë aplikacion.
Jam duke përdorur XP Home. Cilat janë zgjedhjet në Windows 7? Mund të kaloni në Home Premium (120$), Professional (200$) ose Ultimate (220$) nëse dëshironi.

Jam duke përdorur XP Professional. Cilat janë zgjedhjet në Windows 7? Opsionet janë të njëjta si për XP Home: Mund të kaloni në Home Premium, Professional ose Ultimate.
Ç'duhet të bëj para se të filloj avancimin? Në fillim të listës: bëni një kopje të gjithë kompjuterit tuaj XP siç ekziston tani, që të mund ta ktheni përsëri XP-në pa ndonjë problem.

A do të mund të përdor softuerin e vjetër që kam pasur në Windows XP? Po, nëse keni blerë avancimin në Windows 7 Professional ose Ultimate. Këto dy versione ju mundësojnë të përdorni shtesën Windows XP Mode.
Çfarë ndodh nëse e urrej Windows 7? A mund të kthehem në Windows XP? Po, mundeni. Mund ta ktheni sistemin me diskun që keni bërë më parë (shikoni Ç'duhet të bëj para se të filloj avancimin?)
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi