Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
6 arsye pse ju nevojitet ende një kompjuter desktop Helperblogger.com-facebook-icon<

6 arsye pse ju nevojitet ende një kompjuter desktop

Shko poshtë

6 arsye pse ju nevojitet ende një kompjuter desktop Empty 6 arsye pse ju nevojitet ende një kompjuter desktop

Mesazh nga Admin2 prej 3/11/2013, 09:25

6 arsye pse ju nevojitet ende një kompjuter desktop Compaq-presario-sg3740il
Meqenëse kohët e fundit bota jonë po drejtohet gjithmonë e më shumë nga pajisjet mobile, jo rrallë herë na shkon në mendje se a ia vlen të kemi një kompjuter desktop.
 Sidomos nëse keni një PC të vjetër, mendoni se mbase nuk ju duhet një i ri e nuk keni pse ta zëvendësoni.
 Por, për disa lloje punësh, një desktop është një "makineri e fuqishme" të cilës nuk ia kalon askush. Në këtë artikull do t’ju japim gjashtë arsye pse duhet ta mbani apo ta keni një kompjuter desktop.
 1. Produktivitet me shumë monitorë. Asnjë gjë tjetër nuk ju jep më tepër fleksibilitet sesa vendosja e shumë monitorëve. 2. Fuqia e madhe përpunuese. Në pajisjet mobile i kushtohet më tepër rëndësi baterisë sesa performancës. Prandaj, këto të fundit nuk krahasohen deri tani me një kompjuter desktop. Nëse keni shumë punë grafike apo editime mediash, ju duhet patjetër një desktop.
 3. Zgjerim i jashtëzakonshëm i specifikimeve. Nëse RAM-i nuk ju mjafton, mund ta shtoni. Mund të lidhni pajisje të tjera kujtese etj.
 4. Sinkroinzim skedarësh. Nëse jeni të shqetësuar për sigurinë në cloud, atëhere mund ta përdorni desktopin si një server ku mund të mbani skedarët duke i sinkronizuar ato. Këtë gjë mund ta bëni përmes një intraneti lokal, një zgjidhjeje me vetë-hostim si SparkleShare apo përmes aplikacioneve si GoodSync.
 5. Më pak harxhim kohe. Nëse do të punoni me laptop, do t’ju duhet ta vini në prizë, të lidhni kabllot, monitorin e jashtëm (nëse dëshironi të menaxhoni një departament nga zyra juaj), etj. Në kompjuterin desktop, mjafton të uleni dhe i keni të gjitha gati (ashtu siç i keni lënë).
 6. Aksesi në distancë. Nëse e lini PC-në hapur, mund të keni një kompjuter në cloud e të aksesoni gjithçka nga distanca.

Admin2
Admin

Numri i postimeve : 64
Age : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

6 arsye pse ju nevojitet ende një kompjuter desktop Empty Re: 6 arsye pse ju nevojitet ende një kompjuter desktop

Mesazh nga bektashi prej 6/10/2014, 15:18

Me pelqen pc desktop sepse:
1-eshte shume efikas
2-shume rezistent
3-shume i aksesueshem per rritjen e performances shpejtesise dhe aksesit.

bektashi

Numri i postimeve : 1
Age : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi