Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Pajisja qe Hackerat perdorin per te Crack-uar fjalekalimin tuaj. Helperblogger.com-facebook-icon<

Pajisja qe Hackerat perdorin per te Crack-uar fjalekalimin tuaj.

Shko poshtë

Pajisja qe Hackerat perdorin per te Crack-uar fjalekalimin tuaj. Empty Pajisja qe Hackerat perdorin per te Crack-uar fjalekalimin tuaj.

Mesazh nga Admin prej 8/12/2012, 23:24

Pajisja qe Hackerat perdorin per te Crack-uar fjalekalimin tuaj. 67638_10
Pajisja qe Hackerat perdorin per te Crack-uar fjalekalimin tuaj.

Ne shpesh shkruajmë për truket e zgjuara të zhvilluara nga hakerat për të depërtuar sistemet e sigurisë, por rrallë mund të shohim procesin qe ata ndjekin. Ja pajisja që ata përdorin për të goditur fjalëkalimin tuaj.

Në një konferencë rreth sigurisë e cila u mbajt tani shpejt, e quajtur Fjalëkalimet ^ 12, studiuesi Jeremi Gosney tregoi llojin e pajisjes qe hakerat përdorin për të goditur fjalkalimet. Fotoja me poshte.

Ju po shihni nje kasë 4U serverash e pajisur me 25 karta grafike AMD Radeon, të aftë për të komunikuar deri në 20 Gbps. Brenda eshte nje program i cili crackon fjalëkalimin i quajtur HashCat dhe qe eshte ne gjendje te kaloj nëpërmjet 348 bilion hashes fjalëkalimi për sekondë. Me fjale te tjera shume fjalekalime te sigurta sulmohen duke perdorur metoden brute force.

Që do të thotë se nje fjalkalim ne Windows XP i perbere prej 14 karakteresh, do të bjerë brenda gjashtë minutash.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi