Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
June 2020
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Anonymous sulmon qeverine e Korese se Veriut  Helperblogger.com-facebook-icon<

Anonymous sulmon qeverine e Korese se Veriut

Shko poshtë

Anonymous sulmon qeverine e Korese se Veriut  Empty Anonymous sulmon qeverine e Korese se Veriut

Mesazh nga Admin2 prej 14/4/2013, 00:11

Anonymous sulmon qeverine e Korese se Veriut  Nord-Corea-pagina-hackata-da-Anonymous

Koreja e Veriut i ka shpallur lufte (atomike) zyrtarisht SHBA-ve dhe gadishulli aziatik ka marre zjarr edhe online. Nese tensioni me fqinjet e Korese se Jugut po ndizet dhe pritet te behet nje konflikt i pashmangshem, ne web kane ecur te tjere me vepra.
Mesa duket, nje grup piratesh informatike qe njihen si Anonymous kane sulmuar disa faqe dhe hapesira online qeveritare, te cilat jane hapur nga qeveria e Pyongyang.
Ata moren ne zoterim llogarine ne Twitter (@uriminzok) dhe publikuan link ne portalet e sulmuara duke shkruar 'hacked' dhe me pas kane publikuar linket.
Mes tyre, eshte dhe faqja e Flickr zyrtare qe tashme ka dhe fotografi qe fyejne presidentin-diktator Kim Jong Un. Qeveria e Korese se Veriut i ka dhene zyrtarisht 'rruge te lire nje sulmi berthamor SHBA-ve' dhe Koreja e Jugut po organizon mbrojtjet per t'iu kundervene lufterave nga fqinjet e pakendshem te Korese se Veriut.
Situata eshte shume delikate, edhe pse nuk dihet se deri kur Kim Jong Un do te luaje rolin e qenit te vogel qe leh pas qenit te madh apo nese do vertete te shkaktoje nje lufte apo konflikt shkaterrues. Ne pritjen dramatike, Anonymous nuk humben kohe dhe lancuan menjehere nje hakmarrje dixhitale kunder diktatorit.
Ne fillim sulmuan faqen zyrtare te qeverise qe eshte Uriminzokkiri. Ne ket moment jane prezente 5 mesazhe. Mesazhet perbehen nga linke ne fusha te ndryshme te qeverise apo jane te bllokuara nga imazhe qe shkaktojne humor.
I treti i kushtohet Flickr qe sulmohet ne stil ushtarak dhe aktualisht te gjitha faqet jane te sulmuara me imazhe ofenduese dhe linke. Si do te reagoje qeveria e Korese se Veriut? Do te leshoje edhe ajo hackeret e saj informatike apo do te fshije linket dhe fotografite kompromentuese?

Admin2
Admin

Numri i postimeve : 64
Age : 28

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi