Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
June 2020
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Pse duhet te mbyllni llogarine tuaj ne Facebook? Helperblogger.com-facebook-icon<

Pse duhet te mbyllni llogarine tuaj ne Facebook?

Shko poshtë

Pse duhet te mbyllni llogarine tuaj ne Facebook? Empty Pse duhet te mbyllni llogarine tuaj ne Facebook?

Mesazh nga Admin prej 6/2/2013, 16:11

Pse duhet te mbyllni llogarine tuaj ne Facebook? Facebo10
Pse duhet te mbyllni llogarine tuaj ne Facebook?

Edhe pse sot nëse nuk keni një llogari në Facebook, shiheni nga shumica e njerëzve si njeri me probleme, dëmet dhe pasojat negative që sjell Facebook i bën këta njerëz më pak të dëmtuar.

Kërkimet e shkencetarëve kanë paraqitur 8 arsye të mjaftueshme për të mbyllur llogarinë tuaj në Facebook.

1.Krijon varësi të pavetëdijshme. Varësia ndaj Facebook nuk i ngjan varësive të tjera pasi ju nuk e kuptoni që jeni i varur prej saj.

2.Humbet respekti ndaj vetvetes . Kërkimet e shkenctarëve tregojnë se shumica e përdoruesve të Facebook humbin respektin dhe besimin në vetvete sa herë që shikojnë fotografitë e shokëve të vet.

3.69 % e punëkërkuesve nuk fitojnë dot punën e re për shkak të përmbajtjes së profilit të tyre në Facebook. Por edhe mbyllja nuk është zgjidhje, pasi disa nga punëdhënësit e shohin mos hapjen e nje llogarie në Facebook ,si problematike.

4.Aplikimet për shkollë. Gjatë kryerjes së aplikimeve përditësimet në Facebook ju shpërqëndrojnë pasi një pjesë e trurit vazhdimisht merret me atë se çfarë do të shfaqet pas pak.

5.Dhimbja e ndarjes. Nëse keni përjetuar një ndarje të dhimbshme, është më mirë të mbyllni Facebook-un pasi do të filloni të mërzisni të tjerët me postimet tuaja.

6.Xhelozia. Shumica e kërkimeve tregojnë se Facebook i bën njerëzit xheloz dhe jo të lumtur. Postimet e vazhdueshme të momenteve më të mira i bën të tjerët të xhelozojnë, të merren me thashetheme dhe të mos jenë të lumtur.

7.Është armik i provimeve. Në kohën e provimeve, në vend që të përqëndrohesh në mësime, të kontrollosh çdo 5 minuta çfarë kanë postuar të tjerët nuk të ndihmon aspak.

8. Ruajtja e privacisë. Shpërndarja e fotove dhe të dhënave tuaja në internet si dhe përdorimi i mundshëm i këtyre fotografive nga të tjerë është një arsye e mjaftueshme për t'i thënë "Lamtumirë" Facebookut.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 25

https://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse duhet te mbyllni llogarine tuaj ne Facebook? Empty Re: Pse duhet te mbyllni llogarine tuaj ne Facebook?

Mesazh nga Burrelsja prej 9/2/2013, 16:38

e kam mbyll ndaj qendroj me shum nforume sepse fbja me duket gje e kot humbje kohe jo clodhje
Burrelsja
Burrelsja

Numri i postimeve : 17
Age : 24

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi