Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Sulme hacker-ash, kërkohet çaktivizimi i Java-s Helperblogger.com-facebook-icon<

Sulme hacker-ash, kërkohet çaktivizimi i Java-s

Shko poshtë

Sulme hacker-ash, kërkohet çaktivizimi i Java-s Empty Sulme hacker-ash, kërkohet çaktivizimi i Java-s

Mesazh nga Admin prej 20/1/2013, 00:08

Sulme hacker-ash, kërkohet çaktivizimi i Java-s Javasc10
Sulme hacker-ash, kërkohet çaktivizimi i Java-s

Sulme hacker-ash, kërkohet çaktivizimi i Java-s
SHBA- Departamenti amerikan i Sigurisë Kombëtare iu ka bërë thirrje përdoruesve të kompjuterëve, që të çaktivizojnë software Java, për të shmangur sulmet e mundshme të hacker-ave.

Paralajmërimi u lëshua, pasi ekspertët e sigurisë thanë se hacker-at kanë zbuluar mënyrat për të shfrytëzuar gjuhën e programimit Java, për të instaluar virusë, që do t'iu mundësonin atyre e të kryejnë krime të tilla si vjedhje të informacionit nga kompjuterët dhe vjedhje identiteti.

Java përdoret nga qindra miliona kompjuteë në mbarë botë, të cilët kanë qasje në internet. Departamenti i Emergjencave tha se raportet tregojnë se dobësia e Javas “është shfrytëzuar në mënyrë aktive” nga hakerët, dhe rekomandoi që Java të çaktivizohet në faqet e internetit, derisa të zgjidhet problemi. Pronari i Java-s, Oracle Corporation, deri më tani ka refuzuar të komentojë.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi