Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Join the forum, it's quick and easy

Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe per kompjuterin
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
August 2021
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Ikona Sferike Helperblogger.com-facebook-icon<

Ikona Sferike

Shko poshtë

Ikona Sferike Empty Ikona Sferike

Mesazh nga Admin 30/8/2012, 20:25

Ikona Sferike Thumb
Krijo pamje elegante me ikona sferike/rrethore me disa hapa të lehta . Perfekte për ti përdorur si ikona për logon tuaj!

Në këtë tutorial unë do tju tregoj se si ta bëjme një ikon sferike. Ka shumë tutoriala për sfera, por kjo sferë do të duket më ndryshe { dhe më mire sipas opinionit tim}


Hapi 1
Fillojmë duke marrë një mbulojë te vogël rrethore dhe e mbulojmë një hapësirë të vogël sikur më posht.
Ikona Sferike 2

Hapi 2
Sërisht me mbulojën rrethore e mbulojmë një formë të ngjashme sikur në imazhin më posht. Shënim: Jemi fokusuar para.
Ikona Sferike 3


Hapi 3
Tani bëjeni që vendi i rrethuar të ket ngjyrë të bardh, make a new layer, më pas merrni mjetin e pjerrtësis ( e shfaqur në imazhin e par më posht)

Tani me mjetin e pjerrtësis, dhe duke mbajtur Shitf e shtypur bëjeni një drejtëz nga posht-lart brenda vendit që e kemi mbuluar me bulojë ( e shfaqur në imazhin e dytë më posht). Më pas lirojme tastin e miut. Kjo do ta shfaq një pjerrtësi brenda hapsirës që kemi selektuar në hapin 2.
Ikona Sferike 4


Hapi 4
Duplikoni shtresën e bardhë me pjerrtësi të cillën sapo e aplikuam në hapin 3, shtypeni CTRL + T, klikoni drejt në mundësin “ flip vertically” dhe lëvizeni atë në mes të rrethit. Selektoni butonin e efekteve dhe shtojeni mbulesën me ngjyr të zezë.
Ikona Sferike 5
Ikona Sferike 6

Hapi 5
Tash na duhet qe te vazhdojm me loëer the opacity (paksojmë errësirën) në përafërsisht 22 %. Ju duhet të bëni qe pjesa e poshtme të duket më e errët se e sipërmja!
Ikona Sferike 7


Hapi 6
Tash për hijen. Krijojmë një shtres tjetër pas shtresës së parë që bëmë rrethin, dhe e bëjmë një formë me mbulojën rrethore sikur më posht.
Ikona Sferike 8


Hapi 7
E mbushim atë me të zez dhe shkojm tek Filter > Blur > Gaussian Blur. Luajmë me të deri në nivelin që të jemi të kënaqur me hijezimin dhe ju duhet të keni diqka sikur më poshtë.
Ikona Sferike 1
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 26

https://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi