Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Si ti rindërtoni IP adresat? Helperblogger.com-facebook-icon<

Si ti rindërtoni IP adresat?

Shko poshtë

Si ti rindërtoni IP adresat? Empty Si ti rindërtoni IP adresat?

Mesazh nga Admin prej 30/8/2012, 20:37

Si ti rindërtoni IP adresat? Ip-adres-uznat-svoy-02

Na ndodh të gjith neve. Përderisa ju jëni duke shikuar nëpër internet ju shfaqet problem “Page not found”. Ju shiqoni modemin dhe duket se gjithqka është duke punuar, dhe ju tani mendoni ta thirrni kujdesin për konsumator- qfar mundimi. Shpesh problem është se ju duhet të rindërtoni Protokolet e Adresës së Internetit ( IP ). Këto hapa do tu’a spjegojn se si ti rindërtoni IP adresat, dhe do të ju ruajn një thirrje në kujdesin për konsumator.

Instruksionet:

Klikoni në buttonin “ Start “ dhe pastaj zgjidhni “ Run
Shkruaj “cmd” dhe kliko “OK”. Do të hapet një dritare e Command Prompt. Ngjan me sistemin operativ DOS.
Shkruaj “ipconfig/release” dhe shtyp “Enter”. Kjo do ti lirioj IP adressat që i keni deri më tani.
Shkruaj “ipconfig /reneë” dhe “Enter”. Kjo i jep kompiuterit tuaj një set të ri të IP adresës.
Shkruaj “Exit” dhe shtyp “Enter” për të dalur nga dritarja. Kompiuteri juaj tani ka IP adresa të reja
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi