Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Keywords

internet  audio  explorer  pare  kodet  

Tema Fundit
December 2017
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
<

Cfar eshte nje WebMaster

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Cfar eshte nje WebMaster

Mesazh nga Admin prej 30/8/2012, 20:18


Një Webmaster (rrjedhojë e bashkimit të fjalëve Web dhe Postmaster, lexohet uebmaster), është një person i cili është përgjegjës për mirëmbajtjen

e një ose disa faqeve në internet dhe zakonisht është vet webmasteri i cili edhe e financon faqen. Detyra e një webmasteri konsiston në menaxhimin e serverit, të pajisjeve hardware, të software dhe të sistemeve të operimit, dizenjimi apo zhvillimi i faqes, komunikimi me vizitorin dhe shqyrtimi i trafikut.
Webmasterat zakonisht janë njohës të HTML për të menaxhuar shumë aspekte të faqes por në varësi të saj një webmaster mund të dijë edhe gjuhë skriptimi (scripting language) si PHP, Perl, Javascript, etj. Gjithashtu atyre mund t'iu nevojitet edhe të punojnë me menaxhim web serveri si Apache dhe të shërbejnë si administratorë serveri. Puna e një webmasteri nuk ka të bëjë vetëm me anën teknike të faqes por edhe me menaxhimin e përmbajtjes të faqes, reklamimin, marketingun dhe si rrjedhim webmasteri është edhe një njeri që fiton nga puna e tij në mënyra të ndryshme.
avatar
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 23

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi