Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Virus i ri në Chat-in e Facebook. Kujdesni Helperblogger.com-facebook-icon<

Virus i ri në Chat-in e Facebook. Kujdesni

Shko poshtë

Virus i ri në Chat-in e Facebook. Kujdesni Empty Virus i ri në Chat-in e Facebook. Kujdesni

Mesazh nga Admin prej 9/6/2012, 19:13

Një virus i ri po thuhet se po përhapet nëpër kompjutera përmes dritares chat e në rrjetin social të Facebook

Virusi mbërrin si një mesazh nga një prej miqve në rrjet, i cili dërgon një link që në dukje është i padëmshëm.

Duke klikuar mbi linkun menjëherë infekton PC me virusin, të emërtuar Steckt.Evl nga zbulues Trend Micro.

Virusi në çast mundëson dhe heq softwaret anti-virus, pastaj përhapet dhe dëmton vetë sistemin.

Ekspertët e sigurisë Trendi Micro, që zbuluan kërcënim e ri, thanë se virusi propagandon me anë të aplikacioneve të mesazheve të çastit dhe gjëja e parë që virusi bën është çaktivizimi i programeve që mund ta zbulojnë dhe shkatërrojnë atë.

Sipas raportit, qëllimi është për të “kontrolluar” PC, dhe pët të vjedhur informata të ndjeshme të tilla si detajet bankare.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi