Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Rrjetet antisociale Helperblogger.com-facebook-icon<

Rrjetet antisociale

Shko poshtë

Rrjetet antisociale Empty Rrjetet antisociale

Mesazh nga Admin prej 4/8/2015, 18:11

Rrjetet antisociale


Rrjetet antisociale 14384110A ka arritur trendi i “detoksifikimit dixhital” të marrë një pikë kthese?

Kjo është një çështje që ata që studiojnë median dixhitale, në veçanti rrjetet sociale, po e trajtojnë në bazë të të dhënave sipas të cilave numri i personave që largohen nga Facebook dhe Twitter është gjithnjë e në rritje.

Facebook ka shënuar një rënie prej -4.10% dhe Twitter -0.11%. Janë disa faktorë që çojnë në fenomenin e “detoksifikimit” nga rrjetet sociale, shkruan MarketWatch.

Si fillim, disa përdorues të rrjeteve sociale kanë nisur t’i shohin ato si humbje kohe, si shpërqëndrim që i mbajnë ata larg punës së tyre të përditshme. Ndërsa të tjerë i shohin mediat sociale si një mjedis toksik, ku njerëzit flasin për veten e tyre, japin opinioni në kundërshtim me veten, të cilat të krijojnë ndjesinë e pakënaqësisë.

“Përdoruesit e rrjeteve sociale janë duke parë anën e pakëndshme të njerëzve që pëlqejnë”, thotë Judith Donath, autore e librit “The Social Machine”.

Por disa të tjerë janë skeptikë lidhur me këtë trend të largimit nga rrjetet sociale. Zakonisht ata që thonë se janë larguar nga rrjetet sociale, thjesht largohen nga një platformë në tjetrën, për shembull, nga Facebook në Instagram etj., thonë ekspertët. Për më tepër numri i përdoruesve aktivë në rrjetet sociale është shumë i madh, në Facebook 1.4 miliardë përdorues, në Twitter 288 milioë. Ky numër është kaq i madh saqë një humbje prej disa qindra apo mijëra përdoruesish nuk është shumë domethënës.

Në fund të fundit, shkruan MarketWatch ata që duan të braktisin rrjetet sociale mund të qëndrojnë online, pasi faqet si Facebook apo Twitter janë bërë një mjet i rëndësishëm për biznesin.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi