Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Google prezanton Project Tango, telefonin me harta 3D Helperblogger.com-facebook-icon<

Google prezanton Project Tango, telefonin me harta 3D

Shko poshtë

Google prezanton Project Tango, telefonin me harta 3D Empty Google prezanton Project Tango, telefonin me harta 3D

Mesazh nga Admin prej 29/4/2015, 21:19

Google prezanton Project Tango, telefonin me harta 3D

Google prezanton Project Tango, telefonin me harta 3D Google10

Ekipi i kompanisë Google i njohur si Advanced Technology and Projects (ATAP) së fundmi shpalosi projektin e saj, të cilin e ka quajtur - Project Tango.
Qëllimet i projektit, sipas krijuesve të saj është që "t’i mundësojë pajisjeve mobile të kenë një kuptim njerëzor të hapësirës dhe lëvizjes".

Produkti i parë i prekshëm nga ky projekt është një telefon me ekranin me diagonalen prej 5 inçësh, i cili posedon harduer dhe softuer të personalizuar, i cili është i aftë të ndjek lëvizjen tre-dimensionale të pajisjes, ndërsa njëkohësisht ta njohë hartën e hapësirës ku telefoni është i vendosur.

Vitin e kaluar, ekipi i ATAP ishte duke punuar me universitetet, laboratorët shkencorë, dhe partnerët industrial nga nëntë vende të ndryshme të botës, për ta përmbyllur punën 10 vjeçare në robotikë dhe vizionin kompjuterik, duke sjell një telefon të mençur dhe krejtësisht unik.

Prototipet e para të këtij telefoni tashmë janë të gatshëm për tu ndarë me zhvilluesit.

Google ka thënë se sensorët e instaluar ia mundësojnë telefonit matjen e 250 mijë lëvizjeve 3D në sekondë, duke dhënë informacione për pozitën dhe orientimin në kohë reale.

Telefoni bazohet në Android, dhe përfshin API që mundësojnë matjen e thellësisë, pozitës dhe orientimit për aplikacionet e krijuara në C/C++, Java, dhe Unity Game Engine. / Telegrafi /
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi