Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
October 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Cfare eshte Google Adsense ? Helperblogger.com-facebook-icon<

Cfare eshte Google Adsense ?

Shko poshtë

Cfare eshte Google Adsense ? Empty Cfare eshte Google Adsense ?

Mesazh nga Admin prej 21/8/2014, 08:38

Cfare eshte Google Adsense ?

Cfare eshte Google Adsense ? Google10

Google AdSense është një produkt i lancuar nga kompania gjigande e internetit Google në vitin 2003. Është mënyra më e thjeshtë për të gjithë ato persona që kanë një faqe interneti dhe që duan të fitojnë para prej saj. Fitimi i parave bëhet nepërmjet shfaqjes së reklamave nga Google në faqen tuaj. Paratë shtohen kur vizitori që është në faqen tuaj klikon reklamën që shfaq Google. Matësi është pagesë për klikim, pra ti paguhesh me një shumë për 1 klikim që vizitori bën në reklamë. AdSense gjithashtu ju lejon të ofroni Google Search për përdoruesit e faqes tuaj, duke fituar të holla nga shfaqja reklamave në faqet e rezultateve të kërkimit.SI FUNKSIONON ?
Zgjidhni llojin dhe vendin ku deshironi qe te shfaqen reklamat tuaja.
• Specifikoni ku doni që të shfaqen reklamat tuaja.
• Zgjidhni cfarë lloj reklamash mund të kenë lidhje me slotin tuaj.


Shfaqja e reklames qe paguhet me shume.
• Reklamat që shfaqen shpiken në kohe reale.
• Gjithmon shfaq reklamën që paguhet më shumë.


CFARË DUHET TË KENI ?
Nje website ne gjuhën angleze ose në gjuhët e tjera që i mbështet Google Adsense (shiko me poshtë).
• Një Gmail Account.
• Pak njohuri rreth faqeve të internetit.


SI FITOHEN TË HOLLAT ?
Të hollat fitohen duke vendosur reklamat ne faqen tuaj, dhe kur dikush klikon në ato reklama që ke vendosur ti në faqen tuaj atëherë të shtohen të hollat.

SA PAGUHET PËR KLIKIM ?
Kjo nuk qendron konstante, por nëse të shfaqen reklama të reklamuesve që paguajnë më tepër atëherë për 1 klikim mund të paguahesh mbi 1€, por nëse shfaqet ndonje reklamë "e dobët" ateherë klikimi mund të jetë edhe 1 cent.
GJUHËT QË NJEH GOOGLE ADSENSE :
Arabishten
Gjermanen
Portugezeb
Bullgarishten
Greqishten
Rumanishten
Kinezce
Hebrej
Hungareze
Kroate
Indoneziane
Ceken
Italianen
Sllovenen
Daneze
Japoneze
Spanjolle
Hollandeze
Koreane
Suedeze
Angleze
Letoneze
Estoneze
Lituaneze
Turke
Finlandeze
Polake
Ukraine
Franceze
Norvegjeze


CFARË DUHET TË PËRMBAJË FAQJA INTERNETIT ?
Faqja e internetit që krijoni ju duhet të permbajë më shumë tekst sesa video apo foto etj.

APLIKIMI PËR GOOGLE ADSENSE :
Klikoni në këtë link : https://www.google.com/adsense/app
Pastaj zgjedh opsionin "Yes, proceed to Google Acount sign in".
Pasi te klikoni Sign up do te ju shfaqet nje faqe ku duhet te plotesoni te dhenat.SA DUHET TË PRES PËR PRANIMIN ?
Kjo nuk varet nga askush, por kjo procedurë shkon 1-2 ditë ose me shum.

U PRANOVA, CFARË DUHET TË BËJ ?
• Hapi i dytë për tu pranuar plotësisht është që të vendosësh reklamat në websiten tënd dhe më pas të presësh për mesazhin tjetër qe duhet te vijë [Full Approved].

NUK U PRANOVA, CFARË DUHET TË BËJ ?
• Nese nuk je pranuar në Google Adsense, të kanë dërguar një email me arsyet e mospranimit.

SI T'I TËRHEQ TË HOLLAT E FITUARA ?
• Ne fillim pasi të arrini shumën 10€ do të niset një PIN nga Google për në shtëpinë tuaj.

CFARË ËSHTË PIN ?
Pini eshte nje kod të cilin e keni vetëm ju, pasi të arrijë në shtepinë tënde ju duhet ta shkruani atë në Google Adsense dhe ta vertetoni se adresa e vendbanimit është e saktë.

PININ E MORA, LLOGARIA U VERIFIKUA, CFARË DUHET TË BËJ TANI ?
Pasi që adresa juaj është e saktë ateherë ju jeni të gatshëm ta nisni pagesën tuaj të parë, pasi të ju vijë një çek në shtepinë tendë, merre atë dhe dergoje në bankë, pastaj aty ceku do të thyhet dhe do të kthehet në të holla.
Shuma që të niset ceku është 70€.Është e rëndësishme që t'i përmbaheni rregullave të Google Adsense, përndryshe përjashtohesh menjëherë.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi