Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Hakerat sulm faqeve të ministrive Helperblogger.com-facebook-icon<

Hakerat sulm faqeve të ministrive

Shko poshtë

Hakerat sulm faqeve të ministrive Empty Hakerat sulm faqeve të ministrive

Mesazh nga Admin prej 28/7/2014, 11:30

Mëngjesin e sotëm, faqet kryesore online të disa ministrive në Shqipëri janë hakuar. Faqet e hakuara janë ajo e Ministrisë së Financave, Ministrisë së Transportit, e Ministrisë së Brendshme, e Energjisë, Ministrisë së Integrimit, Ministrisë së Zhvillimit Urban, Ministrisë së Mjedisit, Ministrisë së Drejtësisë, Ministrisë së Jashtme e Ministrisë së Jashtme Franceze.

Sulmi në fjalë është bërë nga “RedAnons_Al Justice”, të cilët kanë parashtruar edhe arsyet e sulmit të tyre.

“Arsyeja e këtij sulmi të përgjithshëm bëhet në një kohë ku kryeministri dhe qeveria, po mundohen të centralizojnë të gjithë pushtetin në duart e tyre.

Kjo është e papranueshme, sepse kjo qeveri u ka borxh shqiptarëve besimin. E gjithë administrata duhet të jetë shërbëtore e popullit dhe jo anasjelltas”, thuhet ndër të tjera, në mesazhin e hakerave.

Ndërkaq, ata kanë prezantuar 13 pika kryesore të pakënaqësive, që i ka bërë të sulmojnë këto faqe. “ResAnons_Al Justice” shtojnë ndër të tjera se reforma në arsim është e papranueshme për realitetin shqiptar dhe se kërkojnë që pr/ligji për regjistrimin e numrave IMEI të celularëve të hidhet poshtë.

“Kujdes nga ajo çfarë dëgjoni në media, besoni vetëm kur ministrat i thonë me gojën e tyre. Ftojmë që gjyqësori shqiptar të bëhet i varur nga BE për shembull, duke marrë shembullin e EULEX.

Të bëhen amendamentet e nevojshme në taksimin e pagave për të mos u lënë vend abuzuesve. Të fillojnë procedimet penale ndaj të gjithë zyrtarëve të qeverisë së kaluar që kanë shkelur ligjet.

Të pushohen nga puna të gjithë të paaftit e AKSHI-t. Të publikohen informacionet mbi RTSH, paratë që grumbullohen nga taksat tona, sa % merr RTSH dhe sa % shkon në arkën e shtetit.

Të ulet paga me 50% e të gjithë deputetëve, (kr)ministr(it)ave dhe zv/ministrave, të cilët kanë të paktën 1 biznes të madh, ose kanë të deklaruar pasuri monetare dhe të patundshme që kapin një shifër të caktuar, e cila është tepër e lartë”, janë disa prej kërkesave të hakerave. /albeu/
Hakerat sulm faqeve të ministrive 131201
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi