Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Përgjimet, Zuckerberg: I zhgënjyer nga Obama Helperblogger.com-facebook-icon<

Përgjimet, Zuckerberg: I zhgënjyer nga Obama

Shko poshtë

Përgjimet, Zuckerberg: I zhgënjyer nga Obama Empty Përgjimet, Zuckerberg: I zhgënjyer nga Obama

Mesazh nga Admin prej 14/3/2014, 15:25

Përgjimet, Zuckerberg: I zhgënjyer nga Obama

Përgjimet, Zuckerberg: I zhgënjyer nga Obama Mark-z10

Themeluesi i Facebook-ut, Mark Zuckerberg i shprehu zhgenjimin e tij presidentit amerikan, Barak Obama për përgjimet e Internetit.

I cilësuar si “Ati” i rrjetit të parë social”, Zuckerberg postoi një mesazh në blogun e tij, ku u dukej qarte se ishte i revoltuar për mënyrën se si administrata e Barak Obama po menaxhon cështjen e survejimit të privatësisë.

“I kam kërkuar personalisht Obamës më shumë transparence, por për momentin çdo reformë më duket edhe më e largët. Qeveria amerikane- tha 29-vjeçari – duhet jetë kampion i Internetit dhe jo një kërcënim për të. Kur motorret tane punojnë pa u lodhur për të përmirësuar sigurine- tha ai- ne mendojme se po ju mbrojme kundër krimineleve dhe jo nga qeveria jonë”.

Komentet e tij vijnë një ditë pas raportimeve se Agjensia e Sigurisë Kombëtare, NSA kishte imituar serverin e Facebook-ut për të “infektuar” kompjuterat e shenjestruar. Për NSA, këto raportime nuk janë të sakta.Zedhenesja e Shtepise se Bardhe Kejtlin Hejden tha se Presidenti kishte folur me Zuckerberg-un te merkuren ne mbremje, pas publikimit të raportimeve te fundit në media, mbi aktivitetet e fundit të shërbimeve sekrete te SHBA-se. Por ajo nuk dha detaje te tjera.

Te gjitha faktet qe lidhen me Agjensine Kombetare te Sigurise jane publikuar nga ish-nepunesi i saj, Edward Snowden. Sipas dokumenteve qe ai zoteron, agjensite kishin mundesi te hynin ne nente kompanite me medha te teknologjise: Microsof, Yahoo, Google, Facebook, AOL, Skype, YouTube dhe Aple. Të gjitha kompanite e përmendura, mohuan të ishin të përfshira në këto operacione përgjimi.
/ Top Channel

Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi