Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
JA CILAT JANË PARASHIKIMET E SHEFIT EKZEKUTIV TË GOOGLE PËR VITIN 2014  Helperblogger.com-facebook-icon<

JA CILAT JANË PARASHIKIMET E SHEFIT EKZEKUTIV TË GOOGLE PËR VITIN 2014

Shko poshtë

JA CILAT JANË PARASHIKIMET E SHEFIT EKZEKUTIV TË GOOGLE PËR VITIN 2014  Empty JA CILAT JANË PARASHIKIMET E SHEFIT EKZEKUTIV TË GOOGLE PËR VITIN 2014

Mesazh nga Admin prej 2/1/2014, 14:22

JA CILAT JANË PARASHIKIMET E SHEFIT EKZEKUTIV TË GOOGLE PËR VITIN 2014  Google10

Sipas Eric Schmidt, shefi ekzekutiv i kompanisë Google, pajisjet mobile e kanë fituar tashmë luftën ndaj kompjuterëve. Gjatë një interviste për Bloomberg TV, Schmidt ka shprehur parashikimet e tij për vitin 2014.

Ai beson se vitin e ardhshëm çdo njeri do të disponojë një smartfon. “Në qoftë se trendi i mëparshëm tregonte se pajisjet mobile po shkonin drejt fitores, tashmë fitorja e tyre është e qartë.

Në ditët e sotme tabletët dhe smartfonët po shiten më tepër sesa kompjuterët personalë. Njerëzit po përshtaten shumë shpejt ndaj kësaj arkitekture të re.” – tha Schmidt.

Deklarimi i fitores së pajisjeve mobile ndoshta është disi i nxituar, por në fakt Schmidt i referohet të dhënave të fundit të cilat tregojnë se shitjet e kompjuterëve personalë dhe desktop po tejkalohen nga shitjet e pajisjeve mobile dhe deri tani asnjë firmë kërkimore nuk është gati të pohojë një ndryshim të afërt të kësaj situate, shkruan PCWorld Albania.

Gjithsesi do të kemi mundësi më vonë të shohim nëse pajisjet mobile kanë fituar ose jo.

Për vetë kompaninë Google epërsia e pajisjeve mobile ndaj kompjuterëve personalë është sa pozitive po aq edhe negative. Platforma Android vazhdon të ketë sukses në mbarë botën dhe prezenca e saj po rritet gjithnjë çdo ditë e më shumë.

Megjithatë, Google po përpiqet të kapë një pjesë të mirë të tregut të kompjuterëve me lançimin e Chromebook-ëve. Në qoftë se pajisjet mobile janë fitimtare tashmë në treg, do të ishte interesante të shihnim se çfarë mendon Schmidt rreth pozicionit të Chromebook-ëve në treg.

Përveç kësaj pjese, Schmidt preku edhe disa fusha të tjera të rëndësishme, përfshirë këtu “Big Data” (Të dhënat masive) si dhe mënyrat që mund të përdorin kompanitë për kompilimin dhe analizimin e sasisë së madhe të informacioneve që regjistrohen çdo ditë në serverat e tyre.

Një shënim tjetër: Schmidt ka pranuar se gabimi i tij më i madh si shef ekzekutiv ka qenë pamundësia për t’u përshtatur ndaj “fenomenit të rrjeteve sociale”.

Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi