Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Vidhte paswordet e facebook, pranga për hackerin nga Elbasani. Helperblogger.com-facebook-icon<

Vidhte paswordet e facebook, pranga për hackerin nga Elbasani.

Shko poshtë

Vidhte paswordet e facebook, pranga për hackerin nga Elbasani. Empty Vidhte paswordet e facebook, pranga për hackerin nga Elbasani.

Mesazh nga Admin prej 11/12/2013, 16:56

Vidhte paswordet e facebook, pranga për hackerin nga Elbasani. Facebo10

Tiranë, 11 dhjetor 2013, NOA.al-Një student nga Elbasani ka rënë në prangat e policisë, nën akuzën e krimit kompjuterik dhe vendosjes së gjobave. Dorjan Bajraktari, student i vitit të dytë në Fakultetin e Shkencave Humane “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan kishte kohë që kryente aktivitetin e tij kriminal si hacker. Burime zyrtare nga Policia e Shtetit bëjnë të ditur se sektori për Krimin Kompjuterik ka finalizuar sot operacionin policor “VIRUSI” në ndjekje të këtij personi. Studenti Dorjan Bajraktari akuzohet se në mënyrë të përsëritur ka përdorur teknika të posaçme kompjuterike, duke thyer masat e sigurisë së profileve apo llogarive elektronike të shtetasve të ndryshëm në rrjetet sociale. Pasi u merrte kontrollin adresave të tyre ai i shtrëngonte më anë të kanosjes, duke u marrë shuma të ndryshme parash. Në cilësinë e provës materiale nga strukturat e policisë u sekuestruan në cilësinë e provës materiale dhe mjetet me të cilat dyshohet se është kryer kjo veprimtari e paligjshme, një aparat telefonik celular, kompjuter laptop dhe desktop, 11 CD dhe iPod. Bajrajtari akuzohet për kryerjen e veprave penale “Shtrëngimi me anë të kanosjes për dhënien e pasurisë” dhe “Ndërhyrja në të dhënat kompjuterike”, parashikuar nga nenet 109/b dhe 293/b të Kodit Penal. Materialet procedurale në ngarkim të këtij shtetasi iu kaluan Prokurorisë pёr Krime të Rënda për vazhdimin e hetimeve të mëtejshme.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi