Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Sulm hackerash vidhen me shum se dy miljon fjalkalime Helperblogger.com-facebook-icon<

Sulm hackerash vidhen me shum se dy miljon fjalkalime

Shko poshtë

Sulm hackerash vidhen me shum se dy miljon fjalkalime Empty Sulm hackerash vidhen me shum se dy miljon fjalkalime

Mesazh nga Admin prej 4/12/2013, 20:10

Sulm hackerash vidhen me shum se dy miljon fjalkalime Hackin10

Më shumë se dy milionë Paswordë për llogari të përdorura në “Facebook”, “Google” apo “Yahoo” janë vjedhur nëpër botë së fundmi dhe janë postuar në rrjetet online. Sipas ekspertëve, të dhënat e këtyre llogarive, besohet se janë shkarkuar në internet nga një grup kriminal. Sulmi kibernetik dyshohet se është kryer përmes një virusi të përhapur në shumë kompjutera. Ekspertët e sigurisë kibernetike këshillojnë përdoruesit që të jenë të kujdesshëm me fjalëkalimet e tyre dhe të mos përdorin të njëjtin, për të gjitha llogaritë në rrjetet sociale, apo për e-mailet. “Ne dimë që 30 deri 40 për qind e njerëzve përdorin të njëjtin fjalëkalim në portale të ndryshme. Kjo është një gjë që njerëzit nuk duhet ta bëjnë”, sugjeron eksperti Graham Cluley. Portali në të cilin janë publikuar fjalëkalimet është zbuluar nga një kompani e sigurisë kibernetike, “Trustwave”.Sipas statistikave të vendndodhjes së fjalëkalimeve të vjedhura, del se më së shumti janë dëmtuar holandezët, me mbi një milion përdorues, në vend të dytë janë tajlandezët me tre mijë e 300 fjalëkalime të vjedhura, të tretët amerikanët me tre mijë e 100, e kështu me radhë.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi