Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Virusi sulmon rrjetet sociale Helperblogger.com-facebook-icon<

Virusi sulmon rrjetet sociale

Shko poshtë

Virusi sulmon rrjetet sociale Empty Virusi sulmon rrjetet sociale

Mesazh nga Admin2 prej 15/10/2013, 18:03

Virusi sulmon rrjetet sociale Images?q=tbn:ANd9GcT5rkoDcgk-v8tz9AO9d9Ni443rpfPvYuNFrF8saRVHJkjyJWC0EQ

Në botën e mashtrimit kibernetik, një adhurues i rremë në Instagram mund të vlejë pesë herë më shumë se numri i një karte krediti.
Ngaqë mediat sociale kanë ndikim të madh në formësimin e reputacionit, hakerët kanë përdorur aftësitë e tyre kompjuterike për të krijuar dhe për të shitur mbështetje të rreme – të tilla si “pëlqimet” dhe “ndjekësit” – që pretendohen të vijnë nga përdoruesit e Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, LinkedIn dhe faqet e internetit të tjera të njohura.
Në raportet e fundit, një virus kompjuterik që përdoret gjerësisht për të vjedhur të dhënat e kartave të kreditit, i njohur si Zeus, është modifikuar për të krijuar “pëlqime” të rreme në Instagram, që mund të përdoren për të reklamuar një kompani apo individ, sipas ekspertëve kibernetikë në RSA, divizioni i sigurisë i kompanisë EMC Corp.
Këto “pëlqime” të rreme janë shitur në tufa prej 1,000 në forumet e hakerëve të internetit, ku kriminelët kibernetikë gjithashtu shesin numrat e kartave të kreditit dhe informacione të tjera të vjedhura nga kompjuterët. Sipas RSA, 1,000 “ndjekës” në Instagram mund të blihen për 15$ dhe 30$ për 1,000 “pëlqime”, ndërsa numrat e 1,000 kartave të kreditit kushtojnë më pak 6$.
Kjo mund të duket e çuditshme që llogaritë e rreme në mediat sociale vlejnë më shumë se numrat e kartave të kreditit, por ekspertët e marketingut online thonë se disa njerëz janë të gatshëm të shpenzojnë shumë për t’u bërë të famshëm në internet, duke kërkuar lëvizje për hir të vet ose për një qëllim biznesi , të tilla si duke bërë një produkt të ri të duket popullor.

Admin2
Admin

Numri i postimeve : 64
Age : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi