Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Si të “fshish” dikë në Facebook, pa e hequr nga "friends"-at Helperblogger.com-facebook-icon<

Si të “fshish” dikë në Facebook, pa e hequr nga "friends"-at

Shko poshtë

Si të “fshish” dikë në Facebook, pa e hequr nga "friends"-at Empty Si të “fshish” dikë në Facebook, pa e hequr nga "friends"-at

Mesazh nga Admin2 prej 7/8/2013, 19:03

Si të “fshish” dikë në Facebook, pa e hequr nga "friends"-at Facebook-testing-new-timeline-format-with-single-column-of-posts-updated--8395815038

Nuk duron dot më postime dhe "update"-imet e aplikacioneve që një një miku yt në Facebook vazhdon të publikojë? Apo ju dhe miku/mikesha juaj nuk keni shumë për t'i thënë njëri-tjetrit, por duhet ta mbash "friend" nga halli? Nëse heqja e atij personi nga lista e miqve të duket pak provokues, atëherë mëso si të mos e kesh më mik, pa e hequr nga "friends"-at:
1.Shamng së shikuesi "update"-imet, thjesht duke fshehur këtë njeri nga faqja jote. Pikërisht, duke lëvizur me mouse në një postim të tij, do të shfaqet një "x" ose "v" lart në të djathtë. Klikoje dhe pastaj zgjidh alternativën "Hide..."
 
2.Pasti "update"-et janë fshehur, do të shfaqen më tepër opsione. Kliko "Change what updates you get from" dhe më pas zgjidh impostimet e dëshiruara, duke vendosur ndoshta për vetëm më të rëndësishmet, "Only important".
 
3.Bëhu i pashikueshëm për atë njeri, nëse ai njeri bën komente të papërshtatshme në postimet e tua. Është e mundshme të modifikohen impostimet mbi privatësinë në mënyrë që të mos shihen e komentohen nga ky person. Shko te "Privacy Settins and Tools" dhe në seksioni "Who can see my stuff", mos zgjidh "Public", por "Custom", çka do të bëjë që të shihen vetëm nga persona të caktuar prej teje. Kurse te "Custom Privacy" në pjesën "Don't share this with", zgjidh emrin e personit që nuk dëshiron të shohë postime e "update"-imet e tua.
 
4.Fik funksionalitetin e "chat"-it për mikun në fjalë: shko poshtë në të djathtë te "chat"-i dhe kliko ikonën e ingranazhit; më pas "Avanced Settings". Në pjesën "Turn Off chat for" shkruaj emrin e personit të padëshiruar. Mund të vazhdojë të të dërgojë mesazhe, por këto mesazhe do të shkojnë në postën tënde, në vend që të shfaqen në dritaren e "chat"-it.
 
5.Miku yt nuk do të marrë asnjë informacion për atë që i ke "punuar". Mirëpo nëse keni miq të përbashkët që e kuptojnë, atëherë mund ta marrë vesh.

Admin2
Admin

Numri i postimeve : 64
Age : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi