Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Google rrit shpërblimet për ata që raportojnë për gabime Helperblogger.com-facebook-icon<

Google rrit shpërblimet për ata që raportojnë për gabime

Shko poshtë

Google rrit shpërblimet për ata që raportojnë për gabime Empty Google rrit shpërblimet për ata që raportojnë për gabime

Mesazh nga Admin prej 10/6/2013, 22:03

Google rrit shpërblimet për ata që raportojnë për gabime Google10


Duke ditur rritjen e rreziqeve për sa i përket sigurisë së vet, Google edhe një herë ka rritur shpërblimet me para që i paguan ata që bëjnë identifikimin e dobësive në shërbimet e kësaj ndërmarrjeje.
Gjiganti i internetit, që filloi të bëjë marrëveshje me disa hulumtues të sigurisë para disa viteve, lajmëroi për pagesa më të larta dhe rregulla të reja për programin të enjten në Blogun për Sigurinë Online të ndërmarrjes.
Shpërblimi për vrimat në Llogaritë e Google është rritur me tepër se dyfishi i vlerës sa ka qenë më parë, nga 3,133.70 në 7,500 dollarë. Shpërblimi për raportim të vrimave në fusha të tjera të ndjeshme si Gmail dhe Google Wallet është rritur për më tepër se trefishin e vlerës së kaluar, nga 1,337 në 5,000 dollarë.
Pagesa më lartë për informacionet për tejkalimet e verifikimeve është rritur në 7,500 dollarë, nga 5,000 sa ishte më parë. “Programet për shpërblim për dobësitë tona ka qenë shumë i suksesshëm duke na ndihmuar që të arnojmë më tepër vrima duke i mbrojtur më mirë përdoruesit tanë, e po ashtu duke fuqizuar marrëdhëniet tona me hulumtuesit e sigurisë,” shkroi në një postim në blog, skuadra e sigurisë e ndërmarrjes Google.
Programi për Shpërblim për Dobësitë ishte lëshuar në vitin 2010 për të rekrutuar hulumtues të jashtëm për të gjetur vrima dhe lëshime në sistem. Sipas postimit në blog, që atëherë, Google ka marrë më tepër se “1,500 raporte të kualifikuara për dobësi që kalonin përgjatë qindra shërbimeve të zhvilluara nga Google.”
Skuadra tha që Google ka paguar 828,000 dollarë për më tepër se 250 njerëz. Ndërkohë, i riu nga Mitrovica, Denis Avdiu, në atë kohë 15 vjeç, kishte bërë gjetjen e një vrime shumë të ndjeshme e cila me lehtësi do të mund të keqpërdorej për të shikuar se kush janë administratorët e faqeve në Facebook, si dhe mundësia për t’i larguar ata nga kjo pozitë dhe mundësia për t’u bërë vetë administratorë në faqe të ndryshme në rrjetin social.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi