Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Kantar: Shitjet e Windows Phone vazhdojnë të rriten, pavarësisht dominimit të Android-it Helperblogger.com-facebook-icon<

Kantar: Shitjet e Windows Phone vazhdojnë të rriten, pavarësisht dominimit të Android-it

Shko poshtë

Kantar: Shitjet e Windows Phone vazhdojnë të rriten, pavarësisht dominimit të Android-it Empty Kantar: Shitjet e Windows Phone vazhdojnë të rriten, pavarësisht dominimit të Android-it

Mesazh nga Admin prej 5/6/2013, 22:07

Kantar: Shitjet e Windows Phone vazhdojnë të rriten, pavarësisht dominimit të Android-it Androi10

Edhe Android vazhdon të mbetet lideri i smartfonëve në aspektin e sistemeve operative në SHBA, shitjet e pajisjeve me iOS dhe Windows Phone u rritën më tepër se një vit më parë.
Sipas të dhënave nga Kantar Worldpanel ComTech, shitjet e pajisjeve me Windows Phone janë rritur 1.8% ndërsa ato të iOS me 2.3% krahasuar me një vit më parë. Pavarësisht faktit se Android dominon 51.7% të tregut amerikan në tre muajt e fundit, shitjet e platformës së Google u rritën me vetëm 1.4% gjatë vitit të fundit.
iOS i Apple ze 41.4% të shitjeve gjatë vitit të fundit ndërsa Windows mbetet ende larg dy sistemeve operative, me 5.6% të shitjeve.
Suksesi i rritjes së shitjeve për Windows Phone, Kantar ia ka dedikuar veçanërisht atyre që quhen “feature phone” (telefonët, të cilët në kohën e prodhimit të tyre nuk konsiderohen si smartfonë për shkak të mungesës së disa karakteristikave).
Synohen nga konsumatorët të cilët dëshirojnë të paguajnë më pak dhe të kenë një smartfon të thjeshtë, pa pasur të gjitha karakteristikat e plota të një smartfoni të mirëfilltë. Një vend të rëndësishëm zë edhe Nokia me linjën e vet Lumia, të cilat po i japin drejtim Windows Phone-it.
Përsa i përket të dhënave demografike, Windows Phone, i cili preferohej më tepër nga konsumatorët e moshës 50 – 64 vjeç deri para pak kohësh, ka filluar të tërheqë vëmendjen edhe tek përdoruesit e moshës së re.
Tashmë, Windows Phone po fiton terren në harkun e të rinjve të moshës 25 – 34 vjeç, u shpreh Kantar. Të dhënat e mësipërme janë marrë nga paneli Kantar Worldpanel ComTech USA për tremujorin e muajve shkurt, mars dhe prill.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi