Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Explorer 10 bllokon pjesen me te madhe te viruseve ne Windows 8 Helperblogger.com-facebook-icon<

Explorer 10 bllokon pjesen me te madhe te viruseve ne Windows 8

Shko poshtë

Explorer 10 bllokon pjesen me te madhe te viruseve ne Windows 8 Empty Explorer 10 bllokon pjesen me te madhe te viruseve ne Windows 8

Mesazh nga Admin2 prej 18/5/2013, 19:49

Explorer 10 bllokon pjesen me te madhe te viruseve ne Windows 8 Explorer10-windows8


Shfletuesi Internet Explorer 10 eshte versioni me i fundit ne familjen IE. Nje studim i ri thote se IE10 ben nje pune thuajse perfekte ne bllokimin e rreziqeve virtuale kur punon ne Windows 8.

Rezultatet dolen ne NSS Labs te henen. Ne raportin e tyre, NSS Labs bashke me IE10 provoi dhe Chrome 25, Firefox 19, Safari 5 dhe Opera 12 nga 13 marsi deri ne 9 prill. Shfletuesit u testuan ne makina virtuale qe perdorin Windows 8 Enterprise.

Rezultatet finale shihen qarte te grafiku, ku IE10 bllokoi 99.96% te programeve keqdashese gjate periudhes se testimit. Dy versionet e Chrome bllokuan 81.16%, Safari 5 vetem 10.15% dhe Firefox 9.92%. Ne vend te fundit ishte Opera me 1.87%. (PCWorld Albanian)

Admin2
Admin

Numri i postimeve : 64
Age : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi