Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Anonymous shkaterron Izraelin Helperblogger.com-facebook-icon<

Anonymous shkaterron Izraelin

Shko poshtë

Anonymous shkaterron Izraelin Empty Anonymous shkaterron Izraelin

Mesazh nga Admin2 prej 13/4/2013, 23:31

Anonymous shkaterron Izraelin 640x3910
Derisa Izraeli vazhdon bombardimin e Gazës, grupi i hakerëve i njohur si Anonymous, ka vendosur ta mbajë anën e palestinezëve, duke nisur një sulm digjital në faqet qeveritare izraelite.
Anonymous që të enjten në mëngjes kanë paralajmëruar se do t’i thyejnë faqet e Ministrisë së Mbrojtjes të Izraelit, të kryeministrit Benjamin Netanyahu, si dhe faqet tjera që lidhen me qeverinë e Izraelit.

Në rrjetin social Twitter ata kanë kërkuar nga mbështetësit që të thyejnë 40 faqe. Grupi është i njohur sulmet DoS që “trullosin” trafikun e faqes, gjë që shkakton rënien e saj.

"Populli i Gazës dhe ‘territoret e okupuara’, dijeni se Anonymous qëndron pranë jush në këtë luftë. Ne do të bëjmë gjithçka që të ndalojmë forcat e liga luftarake izraelite që janë vërsulur në ju. Do të përdorim të gjitha mjetet për t’ju siguruar qasje në Internet dhe që botës të mund t’ia dëshmoni përjetimet e juaja”, thuhet në deklaratën e tyre.

Grupi i hakerëve ka postuar një lajm në një faqe interneti ku thonë se ata kanë arritur të rrënojnë faqen e një shërbimi të sigurisë së Izraelit. Në deklaratë gjendet fotografia që shfaq ndërtesa të djegura në Gazë, me porosinë: “Ne, Anonymousët, nuk do të rrimë duar kryq e të shikojmë se si shteti qyqar sionist shkatërron jetët e pafajshme".


Grupi i haktivistëve ka publikuar një pako të mjete me ndihmën e të cilave palestinezët do të jenë të kyçur në internet, nëse Izraeli synon shkyçjen e linjave në Rripin e Gazës.

Pavarësisht kërcënimeve të ashpra, misioni i tyre deri tash nuk ka shkaktuar dëme tek faqet që synojnë t’i rrënojnë, raporton “Huffington Post”. /Telegrafi/

Admin2
Admin

Numri i postimeve : 64
Age : 27

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi