Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Ngadalësohet interneti ne te gjith boten, nga një sulm masiv hackerash Helperblogger.com-facebook-icon<

Ngadalësohet interneti ne te gjith boten, nga një sulm masiv hackerash

Shko poshtë

Ngadalësohet interneti ne te gjith boten, nga një sulm masiv hackerash Empty Ngadalësohet interneti ne te gjith boten, nga një sulm masiv hackerash

Mesazh nga Admin prej 28/3/2013, 22:42

Ngadalësohet interneti ne te gjith boten, nga një sulm masiv hackerash Catego10
Ngadalësohet interneti nga një sulm masiv hackerash
Një sulm masiv online i konsideruar si më i madhi në llojin e tij ka shkaktuar ngadalësim të internetit në të gjithë botën.

Ekspertët thanë se sulmi është aq i fortë sa ka tronditur edhe infrastrukturën e sigurtë të qeverive në rrjetin online. Pritet që në ditët e ardhshme sulmi të përfshirë sistemet bankare dhe operatorët e postës elektronike.

Pesë njësi speciale të policisë për krimet kibernetike kanë nisur një hetim për këto sulme të papritura. Dyshohet se gjithçka ka ardhur nga konflikti i një grupi të quajtur Spamhaus dhe një kompani hostimi e njohur si Cyberbunker.

Spamhaus është një grup që ndodhet në Londër dhe në Gjenevë ndërsa ka akuzuar Cyberbunker se qëndron pas kësaj situate të krijuar.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi