Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
7 për qind e profileve ne facebook janë mashtrime... Helperblogger.com-facebook-icon<

7 për qind e profileve ne facebook janë mashtrime...

Shko poshtë

7 për qind e profileve ne facebook janë mashtrime... Empty 7 për qind e profileve ne facebook janë mashtrime...

Mesazh nga Admin prej 2/2/2013, 22:27

7 për qind e profileve ne facebook janë mashtrime... Facebo10

Facebook ka raportuar se nga 1.06 miliardë përdorues sa ka në total, rreth 76 milionë prej tyre janë profile false, të cilat thyejnë rregullat e rrjetit social në një mënyrë ose një tjetër.

Sipas Facebook, janë tri lloje të llogarive të cilat nuk përfaqësojnë përdoruesit ekzistues: llogaritë e dyfishta, ato të paklasifikuara, si dhe llogaritë e padëshiruara.

Së bashku, këto tri lloje të profileve të përdoruesve përbëjnë 7 për qind të totalit të përdoruesve mujor aktivë të Facebook.

Facebook ka deklaruar se vazhdimisht synon të përmirësojë mundësinë e identifikimit të profileve të rrejshme, dhe se përqindja më e madhe e tyre vjen nga vendet në zhvillim, sikurse Turqia dhe Indonezia.

Përdorur i një emri të rremë është kundër politikave të Facebook, prandaj faqja inkurajon përdoruesit e saj të raportojnë shokët që përdorin emra të rremë ose ata që hapin llogari të rreme
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

7 për qind e profileve ne facebook janë mashtrime... Empty Re: 7 për qind e profileve ne facebook janë mashtrime...

Mesazh nga Burrelsja prej 9/2/2013, 16:39

hmmm shumica i bejn fallco ose i bejn edhe per show
Burrelsja
Burrelsja

Numri i postimeve : 17
Age : 24

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi