Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Jonathan James (Black Hat Hacker) Helperblogger.com-facebook-icon<

Jonathan James (Black Hat Hacker)

Shko poshtë

Jonathan James (Black Hat Hacker) Empty Jonathan James (Black Hat Hacker)

Mesazh nga Admin prej 21/7/2012, 23:41

Jonathan James (Black Hat Hacker) 581012_466561673354351_584278776_n

Jonathan James (Black Hat Hacker)

Jonathan James njihej si "c0mrade" në internet. Çfarë e beri te famshem? Ai u dënua dhe u dërgua në burg për shkak se ai hack-oi në Shtetet e Bashkuara, ndërsa ai ishte ende i mitur. Vetem kur ishte pesëmbëdhjetë vjeç, ai arriti të hackonte nje numër rrjetesh, duke përfshirë ato që i përkisnin Bell South, Miami-Dade, Departamentit Amerikan te Mbrojtjes, dhe NASA-s.

NASA!?

Po, James hyri në rrjetin e NASA-s dhe shkarkoi te dhena te mjaftueshme për të mësuar se si funksiononte Stacioni Ndërkombëtar i Hapesires. Vlera totale e aseteve te shkarkuar ishte e barabartë me 1.700.000 $. Për të pare "te carat" u mor nje hetim per te cilin NASA-s iu desh te mbyllte rrjetin e tyre për tre javë të tëra, i cili u kushtojë atyre 41.000 $.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi