Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
SHBA, hakersat sulmojnë faqen qeveritare Helperblogger.com-facebook-icon<

SHBA, hakersat sulmojnë faqen qeveritare

Shko poshtë

SHBA, hakersat sulmojnë faqen qeveritare Empty SHBA, hakersat sulmojnë faqen qeveritare

Mesazh nga Admin prej 27/1/2013, 10:57

SHBA, hakersat sulmojnë faqen qeveritare 67986_10
SHBA, hakersat sulmojnë faqen qeveritare

Disa hakersa që pretendojnë se janë anëtarë të grupit Anonymous kanë sulmuar faqen e internetit të një agjencie qeveritare amerikane, si kundërpërgjigje ndaj vdekjes së Aaron Swartz.

Aktivistët futën një deklaratë në formë videoje në faqen e United States Sentencing Commission, një agjenci në vartësi të qeverisë amerikane.

Deklarata i referohej vdekjes së Swartz, një aktivist i internetit që thuhet se vrau veten më herët gjatë muajit janar.

“Dy javë nga sot Aaron Swartz u vra sepse u përball me një zgjedhje të pamundur. U vra sepse u detyrua të luante një lojë që nuk mund ta fitonte”, thotë deklarata.

Swartz, që ishte vetëm 26 vjeç, po akuzohej për pirateri informatike dhe dyshohet se vrau veten. Gjyqi i tij federal do të zhvillohej muajin e ardhshëm dhe nëse do të shpallej fajtor, ai do të dënohej me 35 vjet burg.

Pas vdekjes së tij, familjarët publikuan një deklaratë ku cilësonin “frikësimin” dhe “hetimin e sajuar” nga sistemi i drejtësisë penale si shkaktarët e vetëvrasjes.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi