Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Albert Gonzalez (Black Hat Hacker) Helperblogger.com-facebook-icon<

Albert Gonzalez (Black Hat Hacker)

Shko poshtë

Albert Gonzalez (Black Hat Hacker) Empty Albert Gonzalez (Black Hat Hacker)

Mesazh nga Admin prej 21/7/2012, 23:41

Albert Gonzalez (Black Hat Hacker) 293855_466729320004253_1068400800_n
Albert Gonzalez (Black Hat Hacker)

Albert Gonzalez hapi rrugën e tij drejt famës se internetit kur mblodhi mbi 170 milionë karta krediti dhe numra kartash ATM gjatë një periudhe prej 2 vjetësh. Po. Kjo është e barabartë me pak më shumë se gjysmën e popullsisë së Shteteve të Bashkuara.

Gonzalez filloi si udhëheqës i një grupi të njohur hacker-ash i cili quhej ShadowCrew. Ky grup do vidhte 1,5 milion numra kartash krediti dhe do i shisnin ato në internet për fitim. ShadowCrew gjithashtu falsifikonte pasaportat, kartat e sigurimeve shëndetësore, si dhe certifikatat e lindjes.

Por para të mëdha do vinin, kur Gonzalez do hynte ne bazen e të dhënave të kompanive TJX dhe Heartland Payment Systems ku ishin te depozituara numra kartash krediti. Në vitin 2010, Gonzalez u dënua me 20 vjet burg.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi