Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Kujdes! Google monitoron përdoruesit e internetit edhe kur janë jashtë rrjetit! Helperblogger.com-facebook-icon<

Kujdes! Google monitoron përdoruesit e internetit edhe kur janë jashtë rrjetit!

Shko poshtë

Kujdes! Google monitoron përdoruesit e internetit edhe kur janë jashtë rrjetit! Empty Kujdes! Google monitoron përdoruesit e internetit edhe kur janë jashtë rrjetit!

Mesazh nga Admin prej 10/1/2013, 23:03

Kujdes! Google monitoron përdoruesit e internetit edhe kur janë jashtë rrjetit! Google
Metoda e re e monitorimit dhe manipulimit të konsumatorëve?
Apo fillimi i monitorimit absolut të jetës me mjete elektronike?
Aplikacioni-konvertimi Conversion API i Google përbën një reklamë project, që u lejon bizneseve të përdorin profilet e përdoruesve që të vëzhgojnë kështu në detaj zakonet e konsumit të përdoruesve, sa atyre që ndodhen në rrejt/internet, po ashtu edhe atyre që janë jashtë tij…!!! Aplikacioni C-API do të kombinojë të dhëna nga jeta reale me të dhënat e përdoruesve të internetit, me qëllim “që të sjelli jetën reale jashtë internetit, brenda tij”, pra çdo gjë brenda tij, “bring offline into your online world.”.


Monitorimi i konsumatorëve ndërmjet transaksioneve në dyqane, monitorimi telefonatave dhe lidhjeve internetike “skype, msn etj”, do të bashkohen dhe të jenë nën varësinë e Google. Merketingu pritet shumë shpejtë të përmirësohet ndërmjet kampanjave të promovimit që do të bazohen gjithnjë e më shumë në parimet dhe idenë e fitimit të bizneseve.
Ndërkohë, servers-at në të gjithë botën do mund të monitorojnë dhe të regjistrojnë zakonet e konsumit të çdo përdoruesi dhe do t’i arshivoj ato në të dhëna digjitale që janë përzgjedhur nga bota reale. Industria elektronike luan një rol të rëndësishëm për realizimin me sukses të këtij aplikacioni të ri –nën pretekstin dhe arsyetimin të përsosmërisë të promovimit të produkteve dhe të reklamave.
Tashmë Google-it i është bërë oferta nga qeveria Amerikane të disponoj të dhëna që ka grumbulluar nga përdoruesit e saj. Thënë thjesht, çfarë fillon si monitorim i tregjeve, mundet fare lehtë të kthehet në monitorim të plotë intrenetik dhe në jetën e përditshme të gjithë qytetarëve!
Padyshim që është një nga zhvillimet më shqetësues –edhe pse nuk duhet harruar fakti se makineria e kërkimit të koloseut të intrenetit, punon për Agjencinë Kombëtare të Sigurisë, National Security Agency (NSA)…
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi