Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Google dorëzohet para Kinës Helperblogger.com-facebook-icon<

Google dorëzohet para Kinës

Shko poshtë

Google dorëzohet para Kinës Empty Google dorëzohet para Kinës

Mesazh nga Admin prej 8/1/2013, 18:15

Google dorëzohet para Kinës Google10
Në fund edhe Google ka kapitulluar dhe ka hequr të hënën nga motori i saj në Kinë funksionin që lajmëronte se fjala që po kërkohej mund të ishte “e ndjeshme” për Kinën dhe për rrjedhojë kërkimi bllokohej.

Lajmin e bëjnë të ditur mediat kineze, sipas të cilave vendimi i shoqërisë së Mountain View për të ndërprerë shërbimin, që ndihmonte internetin kundër censurës, erdhi në përfundim të një debati të gjatë me autoritetet kineze, i nisur qershorin e kaluar.

Lëvizja e Google nuk u ka pëlqyer përdoruesve. Në webin kinez janë postuar shumë mesazhe kundër motorit të kërkimit, që sipas tyre, “ka humbur reputacionin si kundërshtar i çensurës”, duke pranuar një autoçensurë.
“Lufta” mes Google dhe “murit të madh të zjarrit” siç njihet ndryshe sistemi kinez i çensurës së internetit, detyroi gjigandin informatik në vitin 2010 të spostonte serverat në Hong Kong. Por pavarësisht kësaj, shpesh si Google ashtu dhe shërbimet e postës elektronike “gmail” rezultojnë të bllokuar në Kinë.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi