Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
FBI prangos hackerët falë “Facebook” Helperblogger.com-facebook-icon<

FBI prangos hackerët falë “Facebook”

Shko poshtë

FBI prangos hackerët falë “Facebook” Empty FBI prangos hackerët falë “Facebook”

Mesazh nga Admin prej 12/12/2012, 21:59

FBI prangos hackerët falë “Facebook” F1_12f10

Një rrjet i krimit kibernetik, përgjegjës për dëme prej 850 milionë dollarësh, u shkatërrua pas hetimeve të “FBI”-së, që përdori një mënyrë të thjeshtë për të zbuluar identitetin e keqbërësve, “Facebook”-un. Në një deklaratë, autoritetet amerikane lajmëruan se dhjetë të dyshuar u arrestuan në të gjithë botën, përfshirë në Britaninë e Madhe dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës.
Hetimi i nisur në tetor 2010, u realizua nëpërmjet ndihmës së rrjetit shoqëror më të madh në botë, që ndihmoi në zbulimin e identitetit të hackerëve, transmeton TCH.
Rrjeti i piratëve, duke përdorur një virus, arrinte të vidhte kodet e kartave të kreditit, llogaritë bankare dhe informacione të tjera personale nga viktimat, të cilëve u tërhiqeshin paratë nga llogaritë.
Besohet se në total, dëmi i shkaktuar botërisht nga “hackersët” është rreth 850 milionë dollarë.
Mësohet se arrestimet u realizuan në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Bosnje dhe Hercegovinë, Kroaci, Maqedoni, Zelandën e Re dhe Peru.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi