Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Kerkimi ne Google, ne te ardhmen do te lexoje mendimet Helperblogger.com-facebook-icon<

Kerkimi ne Google, ne te ardhmen do te lexoje mendimet

Shko poshtë

Kerkimi ne Google, ne te ardhmen do te lexoje mendimet Empty Kerkimi ne Google, ne te ardhmen do te lexoje mendimet

Mesazh nga Admin prej 8/12/2012, 23:09

Kerkimi ne Google, ne te ardhmen do te lexoje mendimet

Kerkimi ne Google mund te konsiderohet si nje pike referimi per fushen e navigimit ne internet. Ne fakt rezultatet qe Google jep arrijne te kenaqin pjesen me te madhe sepse realizojne nevojat e perdoruesve.
Inxhinieret e Mountain View po vleresojne tashme per teknologji te reja, ne menyre per te zhvilluar nje sistem kerkimi intuitiv, i cili duhet te jete ne gjendje te 'lexoje mendimet'.
Keto mendime ne fakt kane qene ne vazhdim e siper per kete drejtim. Mjafton te mendoni per Instant, qe eshte ne gjendje te perfondoje apo te kompletoje frazat qe kerkoni, duke marre parasysh vetem germat e para qe shkruani.
Por eshte hasur edhe nje evolucion i thelle qe vihet ne Android, apo ndryshe eshte quajtur aplikacioni Google Now. Qe nepermjet GPS, perdoruesit mund te gjejne rrugen per te ndjekur apo kohen e nevojshme qe merr kerkimi.
Per momentin ekspertet e Google jane te zene me nje proces analizash dhe mbledhje te dhenash, per te ditur se cfare eshte kerkuar se fundmi ne faqe, ne menyre per te vene nje algoritem ne gjendje te parashikoje cfare do te kerkojne ne te ardhmen perdoruesit e Google.
Gjithcka duhet te jape nefund nje kerkim te shpejte si rezultat, ne gjendje qe te bazohet nje karakter automatik ne konsulencen e permbajtjeve online. Natyrisht behet fjale vetem per hapat e pare drejt dickaje inovative.
Eshte ende heret per te thene se cilat do te jene rezultatet konkrete te nje sistemi kerkimi te ketij lloji, por sipas parashikimeve dhe potencialit te Google, natyrisht perspektiva eshte premtuese.
Nga ana tjeter Google ka ditur te rinovohej, duke futur te reja te rendesishme ne kerkime. Se fundmi ka patur zhvillime te ndryshme qe kompania ka menduar te realizoje.
Mjafton te mendojme per kerkimet e reja sociale te Google. Tani e ardhmja eshte e pasur me mundesi, per te forcuar motorin me te famshem te kerkimit ne bote.
"Leximi i mendimeve" mund te jete rruga me inovative per tu kryer, tani na mbetet te presim per ta pare konkretisht per cfare behet fjale.

Kerkimi ne Google, ne te ardhmen do te lexoje mendimet Z7cXd
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi