Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
Google: Facebook po acaron përdoruesit Helperblogger.com-facebook-icon<

Google: Facebook po acaron përdoruesit

Shko poshtë

Google: Facebook po acaron përdoruesit Empty Google: Facebook po acaron përdoruesit

Mesazh nga Admin prej 2/12/2012, 02:41

Google: Facebook po acaron përdoruesit Google-Facebook-po-acaron-p%C3%ABrdoruesit-300x198
Në një intervistë për Business Insider, Bradley Horowitz kritikoi Facebook-un duke thënë se kompania po acaron përdoruesit.

Ai tha gjithashtu se Facebook-u është rrjeti social i të së kaluarës dhe mendon se numri i madh i reklamave po e shkatërron atë. Ai përdori një analogji të dy burrave që po bisedojnë dhe ndërmjet tyre hyn një i tretë që përpiqet të shesë një sanduiç.

Pasi shtoi që Facebook-u është një sanduiç që askush nuk e do më, ai tha se mënyra se si reklamat funksionojnë është shumë acaruese.

Horowitz insiston se Google po bën një punë më të mirë duke përdorur rekomandim për produktet e veta si dhe shërbimet në Google + në mënyrë më me takt. Sigurisht që jemi dakord dhe kjo është një qasje më e mirë se sa reklamat që të dalin vend e pa vend kur je duke lexuar faqen kryesore të Facebook-ut.

Por a po e përdorin njerëzit Google+ për shkak të mungesës së reklamave? Me siguri jo. Kompania thotë se ka 100 milionë përdorues aktivë çdo muaj.

Facebook-u mund të jetë një sanduiç që nuk e do më njëri, por nëse një ushqim vendoset para jush, ju e hani sido që të jetë apo jo?
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi