Programe per kompjuterin
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.


Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.
Programe Kompjuteri

Promovoni faqen tuaj gjithashtu
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Like/Tweet/+1
Tema Fundit
July 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Facebook
0
 
0
 
 
0

Widgets

Social Media Buttons
YouTube sjell opsionin e turbullimit te fytyrave si ruajtje te privatesise. Helperblogger.com-facebook-icon<

YouTube sjell opsionin e turbullimit te fytyrave si ruajtje te privatesise.

Shko poshtë

YouTube sjell opsionin e turbullimit te fytyrave si ruajtje te privatesise. Empty YouTube sjell opsionin e turbullimit te fytyrave si ruajtje te privatesise.

Mesazh nga Admin prej 21/7/2012, 23:32

YouTube sjell opsionin e turbullimit te fytyrave si ruajtje te privatesise. 529443_468189196524932_1783569197_n

YouTube sjell opsionin e turbullimit te fytyrave si ruajtje te privatesise.

Duke pranuar faktin se ne jetojmë në kohe të ndjeshme ndaj politikes dhe shoqërisë, YouTube ka lancuar një risi të re në faqen e saj, e cila lejon një përdorues qe vetem me një klikim të thjeshtë të turbulloje fytyrat brenda videos.

YouTube blog raporton: "Nëse ju dëshironi të ndani pamje te ndjeshme proteste pa ekspozuar fytyrat e aktivistëve të përfshire, teknologjia jonë e turbullimit se fytyres është një hap i parë drejt sigurimit te anonimitetit vizual ne videot qe hidhni në YouTube ".

Teknologjia e re e turbullimit te fytyres eshte pjese e menuse se Video Enhancements ne YouTube. Zgjidhni videon që ju dëshironi të editoni duke zgjedhur Enhancements, shkoni tek Additional Features dhe klikoni butonin Apply poshte Blur All Faces.
Blur All Faces përdor teknologjine e zbulimit te fytyres per te maskuar fytyren. Nqs kualiteti i filmimit nuk eshte i qarte atehere eshte shume e veshtire te behet zbulimi dhe maskimi i fytyrave.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 234
Age : 24

http://programe.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi